• פרופ' יצחק זמיר

  שופט (בדימוס) בית המשפט העליון, נשיא המרכז לאתיקה בירושלים לשעבר (כיהן עד ינואר 2019)

  פרופ' יצחק זמיר למד משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וקיבל תואר דוקטור במשפטים מאוניברסיטת לונדון. הוא התמחה במשפט ציבורי, הרצה בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית וגם שימש כדיקן הפקולטה. בשנים 1986-1978 היה היועץ המשפטי לממשלה. פרופ' זמיר הקים בשנת 1991 את הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה, היה נשיא מועצת העיתונות בשנים 1992-1988 ומילא תפקידים ציבוריים נוספים. בין השנים 2001-1994 כיהן כשופט בבית המשפט העליון. הוא פירסם ספרים ומאמרים רבים וזכה בפרסים אחדים, בהם פרס ישראל.
  משנת 2001 עד 2015 כיהן כיושב ראש המרכז לאתיקה בירושלים, מספטמבר 2015 משמש נשיא המרכז לאתיקה בירושלים

  zx
 • פרופ' נמרוד אלוני

  מנהל תחום אתיקה בחינוך

  פרופ' נמרוד אלוני הוא מרצה בכיר לפילוסופיה חינוכית במכללת סמינר הקיבוצים, עומד בראש "המכון לחינוך מתקדם" ומחזיק "קתדרת אונסקו לחינוך הומניסטי". פרופ' אלוני מכהן כיו"ר "כנס תל אביב לחינוך מתקדם", כעורך הראשי של כתב העת "גילוי דעת", וכמנהל תחום האתיקה החינוכית ב"מרכז לאתיקה שבירושלים". פרסומיו כוללים ספרים ומאמרים בתחומי החינוך ההומניסטי, החינוך המוסרי והחינוך לדמוקרטיה. בשנת 2004 זכה בתואר "אביר איכות השלטון" מטעם התנועה לאיכות השלטון בישראל, ובשנת 2005 ב"פרס החינוך של העיר תל אביב-יפו".

  nimrodsite
 • ד"ר תמר קטקו

  מנהלת תחום אתיקה בחינוך

  ד"ר תמר קטקו, מרצה לפילוסופיה של החינוך וההיסטוריה וראש תכנית המצטיינים במכללת סמינר הקיבוצים, תל אביב.
  מתמחה באתיקה ובחקר עיצוב הזיכרון הקולקטיבי של השואה ושל הלחימה במלחמת העולם השנייה, ואוצרת המוזיאון ללוחם היהודי. במסגרת עבודתה בתחומים אלה פרסמה את ספריה, זיכרון נפרד מאבן, אתיקה של הגדת השואה, הקיבוץ המאוחד (2010); והלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה, לטרון, (2005).כמו כן כתבה מאמרים בנושא חינוך, זיכרון ואתיקה, כגון: "הוראה במבחן הקבלה: סף ורף" בתוך: החינוך וסביבו, שנתון ל"ג, הוצאת מכללת סמינר הקיבוצים, (2011); "מה נשתנה? – אתיקה, הגדה ושואה" בתוך: מאזניים, תל אביב: אגודת הסופרים העבריים. כרך פ"ד, (2010) וכדומה.
  ד"ר תמר קטקו היא בוגרת אוניברסיטת תל אביב, בעלת תואר דוקטור בפילוסופיה.

  ketkosite
 • עו"ד מלכיאל בלס

  מנהל תחום אתיקה במשפט

  עו"ד מלכיאל בלס מלמד "משפט ציבורי" ו"אתיקה של עובדי ציבור" בבית הספר למדיניות ציבורית וממשל של האוניברסיטה העברית. בעל תואר ראשון ושני במשפטים מהפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל-אביב, עבודת גמר בנושא – "זכות הגישה למידע שבידי הרשויות הציבוריות". כמו כן, בעל תואר שני במינהל ציבורי (MC-MPA) מבית ספר קנדי לממשל של אוניברסיטת הרווארד, במלגה של קרן וקסנר.
  שימש כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה (יעוץ) ופרקליט במחלקת הבג"צים. שותף במהלכים לחקיקת חוק חופש המידע. שימש כיו"ר ועדת האתיקה המקצועית של מועצת שמאי המקרקעין (1993-98). היה חבר בצוות בראשות פרקליטת המדינה להכנת קוד אתי לפרקליטים. יו"ר ועדה להמלצה על קוד אתי לעובדי המדינה (2014), יו"ר ועדת אתיקה של שירות בתי הסוהר לפי חוק זכויות החולה, תשנ"ו-1996 (מאפריל 2014), יו"ר ועדת האתיקה של הדוברים בשירות הציבורי (מנובמבר 2013 עד אוקטובר 2015).

  mike
 • פרופ' ניבה אלקין קורן

  מנהלת תחום אתיקה במחשוב

  פרופסור ניבה אלקין-קורן היא דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה ועומדת בראש המרכז למשפט וטכנולוגיה.
  היא עוסקת במחקר והוראה בתחום הקניין הרוחני, משפט וטכנולוגיות מידע, מדיניות מחקר ופיתוח, והיבטים משפטיים של "קוד פתוח" ונחלת הכלל. פרופסור אלקין-קורן היא בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א LL.B,1989) ), בעלת תואר מוסמך במשפטים מאוניברסיטת הרווארד (1991 LL.M, ) ובעלת תואר דוקטור למשפטים (S.J.D) מאוניברסיטת סטנפורד (1995). היא חברה בלשכת עורכי הדין משנת 1990.
  לצד עבודתה האקדמית היא עוסקת בפעילות ציבורית מגוונת בתחומי מומחיותה, בין היתר כחברה במועצת הקולנוע בשנים 2002-2006, ועדת בקרה ותפוקות של רשות הפטנטים, והפורום האסטרטגי המייעץ ברשות לאבטחת מידע.

  nivasite
 • פרופ' מאיר חת

  מנהל תחום אתיקה בעסקים ופיננסים

  פרופ' מאיר חת היה פרופסור בביה"ס למשפטים של המכללה למנהל.
  מכהן כדירקטור בחברת "נילית" ובכמה מוסדות ללא כוונת רווח. היה בעבר המפקח על הבנקים בבנק ישראל, יו"ר דירקטוריון הבורסה לניירות ערך, יו"ר הדירקטוריון של בנק לאומי ושל טבע תעשיות פרמצבטיות ופסגות בית השקעות. כמו כן שימש בעבר חבר המועצה להשכלה גבוהה ודירקטור בכמה חברות, ביניהן מגדל חברה לביטוח כלל(ישראל) וסנו מפעלי ברונוס.
  הוא חבר הועד המנהל של קרן ירושלים ודירקטוריון משכנות שאננים.

  1w
 • פרופ' רות פלאטו-שנער

  מנהלת תחום אתיקה בעסקים ופיננסים

  פרופסור רות פלאטו-שנער מכהנת כראש המרכז לדיני בנקאות, אותו ייסדה בשנת 2004 במכללה האקדמית נתניה. היא עוסקת במחקר והוראה בדיני בנקאות, רגולציה פיננסית, אמצעי תשלום ומשפט מסחרי. פרופ' פלאטו-שנער בוגרת הפקולטה למשפטים (LL.B.) ובעלת תואר מוסמך (LL.M.) מאוניברסיטת תל אביב, ובעלת תואר דוקטור למשפטים (Ph.D.) מאוניברסיטת בר-אילן. היא מחברת הספר "דיני בנקאות – חובת האמון הבנקאית" (2010), כמו גם עשרות מאמרים שפורסמו בכתבי עת מובילים בארץ ובעולם.
  בגין עבודתה המחקרית זכתה במספר פרסים ומלגות.

  ruthsite
 • פרופ' יצחק גל-נור

  מנהל תחום אתיקה בארגונים ציבוריים

  פרופ' יצחק גל-נור, נציב שירות המדינה לשעבר, הוא מופקד הקתדרה למדע המדינה ע"ש הרברט סמואל באוניברסיטה העברית בירושלים, וכן עמית מחקר במכון ון ליר. פרופ' גל-נור הוא חבר ההנהלה וראש תחום מדעי הרוח והחברה בקרן הלאומית למדע וכן חבר הוועד המנהל של האוניברסיטה העברית בירושלים.

  3w
 • פרופ' דני סטטמן

  מנהל תחום אתיקה בכוחות הביטחון

  פרופ' דני סטטמן מלמד בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה. הוא מתמחה באתיקה, בפילוסופיה של המשפט ובפילוסופיה פוליטית. חיבר ספרים ומאמרים רבים בתחומים אלה, בין השאר על דילמות מוסריות, היחס בין דת ומוסר, אתיקה של מידות-אופי, דת ומדינה, ושאלות של מוסר ומלחמה. היה חבר בצוות שכתב מֵחדש את הקוד האתי של צה"ל, חבר ב"וועדת המצפון" של צה"ל, ואחראי על תכנית הלימודים האקדמית של המכללה לפיקוד טקטי.

  dstatmansite
 • פרופ' אבינועם רכס

  מנהל תחום אתיקה ברפואה

  פרופסור אבינעם רכס הוא פרופסור מן המניין בבית חולים "הדסה" ובאוניברסיטה העברית בירושלים. בעבר שימש כיו"ר החוג לנוירולוגיה, נוירוכירורגיה ושיקום, כיו"ר ועדת ההוראה וכסגן הדיקן בפקולטה לרפואה בירושלים.
  הוא משמש מאז שנת 1999 כיו"ר האיגוד הנוירולוגי בישראל, ומאז שנת 2000 כיו"ר הלשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית בישראל. הוא חבר המועצה הלאומית לביו אתיקה ושירת כחבר וכיו"ר של ועדות ציבוריות בנושאי אתיקה ובריאות.

  rechessite
 • פרופ' גבי שפלר

  מנהל תחום אתיקה בפסיכולוגיה

  פרופ' גבי שפלר הוא פסיכולוג קליני בכיר ופסיכואנליטיקאי מנחה, מדריך בפסיכותרפיה ובפסיכו- דיאגנוסטיקה.
  הוא הפסיכולוג הראשי של בית החולים הרצוג- עזרת נשים בירושלים, חבר בוועדות האתיקה והלסינקי במוסד זה ויו"ר תת ועדת הלסינקי לניסויים רפואיים. בין השנים 2003-1998 כיהן כראש המגמה לפסיכולוגיה קלינית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית, וכיום חבר סגל המגמה, ומנהל מרכז פרויד לחקר פסיכואנליטי במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף הוא חבר ועדת האתיקה העליונה באוניברסיטה העברית בירושלים בין השנים 2000-2006 כיהן כיו"ר ועדת האתיקה שלהסתדרות הפסיכולוגים בישראל. פרופ' שפלר מלמד קורסים באתיקה מקצועית במכון הפסיכואנליטי בירושלים, באוניברסיטה העברית ובמסגרות אקדמיות ומקצועית נוספות. הוא מחברם של מספר ספרים ומאמרים, הנלמדים באוניברסיטאות ברחבי הארץ.
  פרופ' שפלר היה מניעם ומובילם של תהליכי העדכון והעריכה מחדש של קוד האתיקה של הפסיכולוגים בישראל 2004, וקוד האתיקה של החברה הפסיכואנליטית בישראל 2010. כמו כן היה היה שותף בבנייתו של קוד האתיקה של הקבנ"ים בצ.ה.ל. 2009, ובעדכון קוד האתיקה לניסויים בבני אדם של האוניברסיטה העברית בירושלים.

  gabysite
 • הרב יובל שרלו

  מנהל תחום אתיקה ודתות

  הרב יובל שרלו הוא ראש ישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול כפר בתיה, חבר הנהלת רבני צהר, וחבר בוועדות אתיות ממשלתיות שונות. היה חבר בוועדת סל התרופות. חיבר ספרים רבים בענייני יהדות בת זמננו, פירוש התנ"ך וענייני הלכה שונים. הרב שרלו עוסק גם בתשובות הלכתיות רבות ברשת האינטרנט, כשחלק מובחר מהן יצאו אף בפורמט של ספר מודפס. בפרסומיו בכתבי עת רבניים ואקדמיים הוא עוסק בשאלות אתיות רבות, הנוגעות למפגש שבין אתיקה ויהדות. הרב שרלו הוא חתן פרס שר החינוך ליצירה תורנית.

  Sharlosite
 • עו"ד ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר

  מנהלת תחום אתיקה בתקשורת

  תהילה שוורץ אלטשולר היא מנהלת המרכז לערכים ולמוסדות דמוקרטיים וראשת הפרויקטים רפורמות במדיה וממשל פתוח במכון הישראלי לדמוקרטיה, ומרצה בבית הספר פדרמן למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים. תחומי המחקר שלה הם: דיני תקשורת, מדיניות תקשורת ומדיה דיגיטלית; חופש מידע וממשל פתוח; הממשק בין טכנולוגיה לדמוקרטיה ובין אדם ומכונה בשירות הציבורי. פרסמה וערכה ספרים, מאמרים ומחקרי מדיניות בתחומים אלה, וביניהם: עיתונות דוט קום (2007), מדיניות ממשל פתוח בישראל בעידן הדיגיטלי (2013), פרטיות בעידן של שינוי (2013), אסדרת פרסום סמוי בתקשורת הישראלית (2014), רפורמה בדיני תעמולת הבחירות (2015).
  היא בעלת תואר ראשון במשפטים בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שם גם סיימה את עבודת הדוקטור שלה (מסלול ישיר לתואר, 2003). את הפוסט דוקטורט עשתה בבית הספר קנדי לממשל באוניברסיטת הרווארד בשנת 2004, שם שהתה גם כחוקרת אורחת בשנים 2008-2010.
  בשנת 2011 ניהלה את מחלקת המחקר ברשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. היא חברה בוועד המנהל של ה – Jerusaelm Press Club וכן בוועד התנועה לזכויות דיגיטליות ומשמשת נציגת ציבור בנשיאות מועצת העיתונות בישראל.

  תהילה לאתר
 • גב' ולרי ברכיה

  מנהלת תחום אתיקה סביבתית

  גב' ברכיה היא מרצה בתכנון סביבתי ופיתוח בר קיימא באוניברסיטה העברית, באוניברסיטה תל אביב ובמכללה הבינתחומי בהרצליה.
  שימשה בעבר סמנכ"לית בכירה למדיניות ותכנון במשרד להגנת הסביבה וכיהנה שנים רבות כחברת המועצה הארצית לתכנון ולבניה ובמוסדות התכנון ברמה הארצית. גב ברכיה הקימה את מערכת התכנון הסביבתית ברמות הארציות והמחוזיות ופיתחה את הכלים להפנמת שיקולי סביבה בתכניות מתאר ובתכנון פרויקטים, כולל תסקירי השפעה על הסביבה. במסגרת אחריותה במשרד להגנת הסביבה, היא הובילה את התחום הסביבתי בייצוג ישראל בפורומים בינלאומיים, לרבות בצוותי מו"מ בשיחות עם נציגי האזור, ראש משלחת ישראל בישיבות מועצת המנהלים של UNEP וראש הצוות הישראלי בתחום הסביבה בהליך הצטרפות ישראל לOECD. היא זכתה ל"גלובוס הירוק" מטעם הארגונים הסביבתיים וב"יקיר התכנון" של איגוד המתכננים בישראל.
  בשנים האחרונות, גב ברכיה שימשה כמנהלת המרכז למדיניות סביבתית במכון ירושלים לחקר ישראל שבמסגרתו יזמה והובילה הכנת "תחזית קיימות לישראל 2030".

  2w
 • מר דניאל מילוא

  מנהל המרכז לאתיקה

  בעל M.A בניהול ומדיניות חינוך, האוניברסיטה העברית ירושלים, 1999 ו- B.A בחינוך בהצטיינות, אוניברסיטת תל אביב, 1985.
  בעל ניסיון עשיר ורב שנים בפיתוח והטמעת תוכניות אתיקה וקודים אתיים, כמנחה סדנאות וכמרצה בתחומי האתיקה, המנהיגות והניהול. בעברו סמנכ"ל ומנהל חטיבת הסניפים של חברה רב לאומית וראש ענף חינוך של צה"ל (סא"ל בדימוס). מעורכי הספר: "אתיקה בעסקים הלכה למעשה – מדריך יישומי לגיבוש ולהטמעה של קוד אתי בארגון". מאמרים בתחום: ראשי רשויות כמובילי תרבות אתית, אתיקה עסקית, מהי אתיקה, מהו קוד אתי ומהי אתיקה בארגון, אתיקה ניהולית- מנהיגותית ועוד.

  îøëæ äàúé÷ä